İzlemeniz Gereken 12 Video Oyunu Uyarlaması

İzlemeniz Gereken 12 Video Oyunu Uyarlaması

  Eylül 12, 2022

  21 Okunma

Dünya Video Oyunları günü şerefine, video oyunlarından uyarlanan unutulmaz filmleri bu dosyamızda derledik... Bir oyunun yer aldığı evreni beyaz perdeye aktarma konusu çok zorlayıcı olabilir. Yıllarca emek harcanarak senaryosu hazırlanan video oyunları, her ne kadar büyük bütçeler ve yıllar süren hazırlık süreçleriyle filme taşınsa da aynı oranda etkileyici olmayabilir ve başarılı görülemeyebilir. Ancak eğer sıkı bir oyun tutkunuysanız, içinden çıkamadığınız o oyun evrenlerini beyaz perdede gördüğünüzde gözleriniz parlayacaktır. Video oyunu olarak başlayan ve bilgisayar oyununa evrilen birçok yapım, yönetmenlerin ve yapımcıların göz bebeği oldu. Yeni baştan bir hikaye yaratmak her zaman zor olmuştur. Var olan ve zaten büyük bir hayran kitlesi olan bir hikayeyi uyarlamak içinse aynı şey geçerli değil. Ama unutulan bir şey var ki, oyunları uyarlamak en az kitapları uyarlamak kadar ayrıntılı bir senaryo ve görsellik gerektirir.

Dünya Video Oyunları günü şerefine, video oyunlarından uyarlanan unutulmaz filmleri bu dosyamızda derledik…

Bir oyunun yer aldığı evreni beyaz perdeye aktarma konusu çok zorlayıcı olabilir. Yıllarca emek harcanarak senaryosu hazırlanan video oyunları, her ne kadar büyük bütçeler ve yıllar süren hazırlık süreçleriyle filme taşınsa da aynı oranda etkileyici olmayabilir ve başarılı görülemeyebilir. Ancak eğer sıkı bir oyun tutkunuysanız, içinden çıkamadığınız o oyun evrenlerini beyaz perdede gördüğünüzde gözleriniz parlayacaktır.

Video oyunu olarak başlayan ve bilgisayar oyununa evrilen birçok yapım, yönetmenlerin ve yapımcıların göz bebeği oldu. Yeni baştan bir hikaye yaratmak her zaman zor olmuştur. Var olan ve zaten büyük bir hayran kitlesi olan bir hikayeyi uyarlamak içinse aynı şey geçerli değil. Ama unutulan bir şey var ki, oyunları uyarlamak en az kitapları uyarlamak kadar ayrıntılı bir senaryo ve görsellik gerektirir. Listemizdeki filmlerin bunu başarıp başaramadığına göz atalım…

Yorum Alanı